Re:Baltica kopsavilkums par aktualitātēm Latvijas Facebook: Vaikule nebrauks uz Krimu, Kaimiņš administrē sludinājumu lapu un Latvija joprojām ir neizdevusies valsts.

Aprakstītās aktualitātes izvēlētas, atlasot ziņas, kas sociālajos tīklos sasniegušas visvairāk reakciju, komentāru un dalījumu (overperforming). 13.-19.augusts. #vēlēšanas2018 #rebaltica

 • Lasītāji mums ziņo, ka 12. Saeimas deputāts un partijas KPV LV līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš kļuvis par Facebook grupas Pirkt, pārdot, mainīt – Liepāja administratoru, un grupā starp dažādiem sludinājumiem sāk parādīties partiju KPV LV reklamējoši ieraksti.

 • Sociālajos tīklos sašutumu izraisīja Facebook lapas Jaunā Konservatīvā partija- JKP nosaukuma maiņa uz Partija-KPV.LV. Tomēr lapai ir nedaudz vairāk kā 30 sekotāju, līdz ar to nav skaidrs, kam un kāpēc to vajag.

 • Ziņas par Laimas Vaikules atteikšanos uzstāties Krimā un tai sekojošo reakciju tika publicētas gan latviešu, gan krievu medijos, bet vislielāko reakciju guva tieši krievvalodīgo Facebook lapu lokā. РИА Новости, RT на русском, Press.lv, Lenta.Ru, ВЕСТИ.ru un Коммерсантъ lapu ieraksti par šo tēmu sasniedza labākus rezultātus (reakciju, dalījumu un komentāru kopskaita ziņā) nekā šo pašu lapu vidusmēra ieraksti.
  Lapas RT на русском ieraksts Вайкуле прокомментировала реакцию на свои высказывания о Крыме ieguva pat 14 reizes vairāk reakciju, komentāru un kopīgošanas (share) nekā šīs lapas vidusmēra ieraksts, sasniedzot gandrīz 440 reakcijas un 460 komentārus. Līdzīga tendence bija arī citām iepriekšminētajām Facebook lapām – tās ieguva vidēji 8x lielāku reakciju skaitu nekā ierasts. Latviskajās Facebook lapās ieraksti par šo tēmu nepārsniedza vidusmēra reakciju rādītājus.


 • Nacionālā Apvienība (NA) savā Facebook lapā publicējusi vairākas par vidusmēru populārākas memes ar vēstījumu: Gribi būt drošs, ka Saskaņa netiks valdībā? Balso par Nacionālo Apvienību! Tajās NA tiek attēlota kā vienīgais pretspars Krievijas imperiālismam un rusifikācijai, kā arī tiek kritizētas konkurējošās partijas.

 • KPV LV partijas pārstāvja lapa Jurģis Miezainis KPV LV ieguvusi netipiski lielu atbalstu pie izsmejoša ieraksta kurā tiek kritizēts Jānis Bordāns, Ilze Viņķele un Daniels Pavļuts, apsūdzot viņus nespējā atrisināt OIK, kā arī sīkāk pievēršoties Bordāna kritizēšanai.

 • Krievvalodīgo mediju Facebook lapas, gūstot lielu reakciju, aktīvi dalījās ar Saeimas deputāta kandidāta Alekseja Medvedeva (Saskaņa) izteikumiem par to, ka sliktās attiecības ar Krieviju Latviju novedušas pie katastrofas. Jāatzīmē, ka latviski šo ziņu izplatīja tikai Facebook lapa Sputnik Latvija: Baltijas ziņas.

 • Raimondam Akmenim piederošā Facebook lapa Balts Foundation, kas ikdienā dalās ar ierakstiem par Latviju kā neizdevušos valsti, sākusi izplatīt KPV LV atbalstošus ierakstus.

 • Facebook lapas Labdien.lv (pieder Albertam Jodim) un Latvijas Alternatīvās Informācijas Medijs pievērsušās konspirācijas teorijām par ASV miljonāra Džordža Sorosa ietekmi uz Latvijas politiku. Abu lapu ieraksti ir populārāki nekā to vidusmēra rādītāji.

 • Anonīmā Facebook lapa 101.kilometrs turpina publicēt memes un ierakstus par KPV LV konkurentiem un Latviju kā neizdevušos valsti, iegūstot ļoti lielu reakciju un kopīgojumu skaitu. Piemēram, ieraksts, kurā Latvija tiek kaunināta par reklāmu, kas aicina ņemt kredītu, lai sagatavotu bērnu skolai, ir kopīgota vairāk kā 5,3 tūkstošus reižu.

 • Vesti.ru saistītās Facebook lapas Toma Joki un Nozagts Latvijā publicējušas par to vidusmēru populārāku ierakstu kurā Krievijas politiķis Viktors Alksnis pauž, ka Baltija atgriezīsies Krievijā. Tāpat salīdzinoši lielu reakciju guva lapas Nozagts Latvijā ieraksts, kurā kritizē Danas Reiznieces – Ozolas teikto par līdzekļu trūkumu algu paaugstināšanai.

 • Tikmēr tviterī lielu sašutumu izraisīja partijas Attīstībai/Par publicētā bilde, kurā bija redzami daudzi hēlija baloni. Partijai tika aizrādīts, ka šādi dekori rada lielu piesārņojumu un nav videi draudzīgi.

Lasi iepriekšējās nedēļas apkopojumu (6-10. augusts).

Lasi tālāk: Tu nekad neticēsi, kas notika pēc tam…
Lasi tālāk: Nevienam nav aizliegts būt stulbam


NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712

Autors: Madara Eihe, Re:Baltica
Redaktore: Inga Spriņģe, Re:Baltica