Mediju ētikas padome noraida “Fintech Latvija” sūdzību par Re:Baltica

Latvijas Mediju ētikas padome (LMĒP) noraidījusi ātro kredītu izsniedzējus pārstāvošās organizācijas “Fintech Latvia Association” (FLA) sūdzību par Re:Baltica materiālu, kas aprakstīja kādas sievietes pieredzi ar telefonkrāpniekiem. Viņa nonāca parādos, jo nekontrolēti un īsā laikā varēja aizņemties saviem ienākumiem neatbilstošas summas.

Re:Baltica, kas pēc Patērētāju tiesību aizsardzības centra un FLA gandrīz identiskajiem protestiem pēc raksta publicēšanas konstatēja vienu kļūdu, to nekavējoties laboja, kā arī publicēja abas pretenzijas un skaidrojumu, kāpēc pārējo daļu noraida. Tas attiecās pamatā uz iebildēm, ka medijs ātros kredītus sauc šādi, nevis, piemēram, par nebanku aizdevumiem vai patēriņa kredītiem.

FLA vērsās LMĒP, jo uzskatīja, ka ar Re:Baltica kļūdas labojumu nepietiek. Lielākās mediju organizācijas apvienojošā ētikas padome šos iebildumus 18.decembrī noraidīja. To var izlasīt šeit.

LMĒP norādāija, ka  Re:Baltica pēc pretenziju saņemšanas  konstatēja faktisku kļūdu, kas bija radusies no Latvijas Bankas sniegtas neprecīzas informācijas un redakcijas kļūdas intervijas atšifrēšanā, un to laboja īsi pēc pētījuma publicēšanas. Padome pozitīvi novērtēja redakcijas rīcību un secināja, ka nav noticis Ētikas kodeksa pārkāpums.

Par ātro  kredītu apzīmējumu LMĒP norādīja, ka neuzskata šī termina lietojumu par auditoriju maldinošu, jo rakstā korekti norādīti konkrētie aizdevēji un aizdevumu summas.

Lasi mūsu pētījumu “Viņa domāja, ka palīdz policijai ķert telefonkrāpniekus. Patiesībā kļuva par viņu upuri” šeit.

Privātuma pārskats

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai varētu nodrošināt Jums vislabāko lietotāja pieredzi. Sīkdatņu informācija tiek glabāta Jūsu pārlūkprogrammā un veic dažādas svarīgas funkcijas, piemēram, atpazīst jūs, kad atgriežaties mūsu tīmekļa vietnē, un palīdz saprast, kuras vietnes sadaļas jums šķiet visinteresantākās un noderīgākās. Vairāk par sīkdatnēm var lasīt mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumos.