Šaubīgais savējo tīkls gan nav vienīgais mantojums, ar ko jaunajam mēram būs jātiek galā.

Rīgas satiksmes kopējās parādsaistības ir ap 300 miljoniem eiro. Ieķīlāti pat darba instrumenti. Bankām ir rezervēta attieksme pret jaunu aizdevumu izsniegšanu.

Desmit ar ūdeņradi darbināmie trolejbusi netiek darbināti ar ūdeņradi, jo tā arī nav savesta kārtībā ūdeņraža ražošanas iekārta.

Vairāk par sākotnēji plānotajiem 45 miljoniem vajadzēs arī Deglava, Brasas, Zemitāna un Vanšu tiltu remontam, jo tilti izrādījušies vēl sliktākā stāvoklī nekā domāts. Brasas tiltu pat varētu celt no jauna.

Arī veloceliņu plāni daudzviet tā arī palikuši uz papīra.

Pilsētnieki sociālajos tīklos regulāri sūdzas par koku ciršanu un jaunu nestādīšanu. Šovasar pat nepietika naudas puķu podu apkopšanai Barona ielā, kas izmaksājot 48 000 eiro gadā. Tas ir vairāk nekā trīs reizes mazāk, nekā, piemēram, 2018. gadā algās izmaksāts Saskaņai pietuvinātajiem nodibinājumā Riga.lv.

Ja būtu otrādāk, mums pārmestu, ka esam saremontējuši ielas automobilistiem, bet neesam saremontējuši skolas. Līdz ar to ir virkne lietu, ar kurām es drīkstētu lepoties. Ir kaut kādas lietas, kuras līdz šim nebija paveiktas,” Ušakovs intervijā Re:Baltica, 20.06.2019

Es neesmu spējīgs to izdarīt un esmu priecīgs to nedarīt. Tāpēc, ka es maz zinu. Es neslēpšu – arī negribu zināt. Es neattaisnoju, es nesaku, ka tas ir attaisnojami, bet nevajag pārspīlēt. Tie, kas tagad pārmet Ušakovam un met ar akmeni Rīgas koalīcijai – viņi ne par kapeiku nav labāki. Tā ir vispārēja šāda te uzdrīkstēšanās,” Jānis Urbanovičs par Ušakova darbību Rīgas domē intervijā Re:Baltica 13.06.2019


NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712

Autore Liene Barisa – Sermule, Re:Baltica
Redaktore Sanita Jemberga, Re:Baltica
Tehniskais atbalsts un ilustrācijas Madara Eihe
Krieviski tulkojusi Jara Sizova