Nepārtrauktās finanšu problēmās dzīvojošajā pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme savējo algošanai aizgājusi vislielākā summa – piecos gados vairāk nekā miljons.

Pietuvināto darbinieku grupas: deputāti, partijas un frakciju darbinieki, jauniešu organizāciju aktīvisti, partijas biedru radi un žurnālisti no “krievu medijiem”

Tiesai jau nodota lieta par fiktīvu nodarbinātību Rīgas namu pārvaldniekā. Vismaz 5 no 12 apsūdzētajiem (Ivanam Staļnojam, bijušajai deputātei Svetlanai Savickai, deputāta Jefimija Klementjeva sievai Aleksandrai, bijušā deputāta Ruslana Pankratova sievai Žannai un Ušakova agrākā preses sekretāra Sandra Toča dēlam Mārtiņam) ir nepārprotama saikne ar Saskaņu

Valsts policija sākusi arī kriminālprocesu par konsultantu darbu Rīgas satiksmē, pārbaudot, vai daļa konsultāciju nav bijušas fiktīvas.

KNAB pārbauda iespējamus pārkāpumus Saskaņas vēlēšanu kampaņas finansēšanā ar RTAB naudu un iespējamu fiktīvu nodarbinātību

RS konsultanti strauji pazuda pēc kratīšanām korupcijas izmeklēšanā 2018.gada beigās, drīz pēc tam vairs nestrādāja arī Ušakova sieva. Bet nekas nebeidzas, tikai pārveidojas.

Piemēram, 2019. gada aprīļa beigās par 2200 eiro mēnesī RNP kā Iekšējās kontroles daļas vadītāja vietnieks amatā sācis strādāt Rīgas domes deputāts Viktors Paškovs.

Pirms tam viņš algu saņēma RS un savulaik Saskaņai pietuvinātajā arodbiedrībā LABA, kuru finansēja no RS budžeta.

RNP skaidro, ka viņš darbu dabūjis konkursa kārtībā. “Pieteikumu uz vakanto vietu iesniedza 54 cilvēki, no kuriem lielākā daļa bija tikai ar apsarga darba pieredzi. Uz darba interviju tika uzaicināti 3. Paškova priekšrocība ir darba pieredze iekšējo normatīvo aktu izstrādē,” RNP pārstāvis Krists Leiškalns Re:Baltica 03.05.2019

Līdzīgi bijis arī agrāk. Ivans Staļnojs pēc RNP fiktīvās nodarbinātības skandāla kļuva par konsultantu RS, Svetlana Savicka – par Rīgas centrāltirgus lietvedi.

“Tikai viena atbilde. Saskaņa ir vislielākā partija Latvijā, pāri pa pieciem tūkstošiem cilvēku. Es pieņemu, ka kādreiz kāds no viņiem ir strādājuši kaut kur,” Anna Vladova, Saskaņas domes frakcijas vadītāja, intervijā Re:Baltica par 13 piestrādājošajiem domniekiem, 20.06.2019

Darbs domē atradās arī Vladovas meitai Larisai, par kuras pirmo darbavietu pēc studijām kļuvusi Sabiedrisko attiecību nodaļa.


NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712

Autore Liene Barisa – Sermule, Re:Baltica
Redaktore Sanita Jemberga, Re:Baltica
Tehniskais atbalsts un ilustrācijas Madara Eihe
Krieviski tulkojusi Jara Sizova