Redakcijas sapulce

 Pirms jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica rīkos vairākas atklātas redakcijas sapulces, lai cilvēki varētu dalīties ar žurnālistiem noderīgu informāciju un saprast, kā redakcija izvēlas, kurus tematus atspoguļot.

Pirmā atklātā sapulce notiks 21.martā Daugavpilī. Re:Baltica jau iepriekš paziņoja, ka vēlēšanās fokusēsies uz Rīgu, Daugavpili un Rēzekni.

“Kad dzirdam par uzticības zudumu medijiem un žurnālistiem, es to lielā mērā saistu ar nezināšanu un aizdomām, kā mēs redakcijās nolemjam, kuru tematu atspoguļot, kur ņemt informāciju, ko žurnālists var vai nevar darīt,” teica Re:Baltica redaktore Sanita Jemberga. “Tāpēc mēs gribam to parādīt cilvēkiem. Mums nav, ko slēpt.” 

Otrs iemesls atklātās sapulces rīkošanai ir pozitīvā pieredze Re:Baltica atvērtās redakcijas eksperimentā. Tajā  nedēļas garumā Re:Baltica un vietējais medijs “Chayka.lv” teltī uz Daugavpils galvenās ielas runāja ar cilvēkiem par to, kas viņiem svarīgs, un to fiksēja dokumentālā seriālā.

Daugavpils redakcija

Šis ir nākamais solis – rādīt, kā žurnālisti informāciju apstrādā un izlemj, ko pētīt tālāk. Tā kā atvērtā redakcija bija Daugavpilī, arī atklātās redakcijas sapulces likumsakarīgi sāksies tur. “Cilvēki novēršas no medijiem, sakot, ka neredz to, kas viņiem svarīgs. Gribam, lai cilvēki atnāk un mums to pastāsta. Lai viņi redz, ko mēs jau zinām, jo tad var uzrasties jauni informācijas avoti par konkrēto lietu,” skaidro Jemberga.

Pasākuma formāts būs parasta redakcijas sanāksme, kuras pirmajā stundā žurnālisti apzina, kas jau savākts, diskutē, ko pirms vēlēšanām ir svarīgi atgādināt, izvirza tematus, ko pētīt un publicēt. Šī pasākuma daļa tiks translēta tiešraidē sociālajos medijos. Otrajā stundā atnākušie daugavpilieši varēs sniegt žurnālistiem papildus informāciju un pastāstīt, kas viņiem pirms vēlēšanām šķiet būtisks.

Daugavpiliešus gaidām 21.martā no 17 līdz 19 kultūrtelpā “New East” 18.novembra ielā 41A. Ieeja tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Lai reģistrētos, spied ŠEIT .