Kopš stājusies spēkā ārkārtējā situācija arierobežojumiem pret Covid-19 nevakcinētajiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus, sociālajā tīklā Facebook izplatīta informācija, kas vedina domāt – vakcinācijas punkti tirdzniecības centros nevakcinētajiem vairs nebūs pieejami. Tā nav taisnība – iespēja vakcinēties saglabāsies turpat lielveikalā vai blakus tam. 

Izplatītajā ierakstā sacīts:

“Kurš ir Jūsu mīļākais valdības lēmums? Zeķubikšu aizliegums? Pannu aizliegums? [..] Mans mīļākais ir – izvietot vakcinācijas punktus lielveikalos un tad lielveikalus aizliegt nevakcinētajiem. Šahs un mats! #loģika”

Iespēju vakcinēties pret Covid-19 tirdzniecības centros visā Latvijā ieviesa šī gada 18. jūnijā ar domu piedāvāt vakcināciju tuvāk cilvēku ikdienas gaitām. Tātad tie līdz jauno ierobežojumu pieņemšanai strādājuši jau četrus mēnešus.

Šo iespēju cilvēki labprāt izmantojuši. Pēc NVD Vakcinācijas projekta nodaļas aprēķiniem šajos punktos vidēji veiktas 35 000 vakcinācijas mēnesī. “Kas, skatot periodu līdz oktobrim, ir viena ceturtā daļa no vakcinācijas faktiem mēnesī,” lēš nodaļas komunikācijas konsultante Inga Vasiļjeva. Vasarā šie skaitļi bija lielāki – ap 130 000 vakcinācijām mēnesī. 

Kā vakcinācijas punkti tirdzniecības centros darbosies turpmāk?

Tāpat kā līdz šim vakcinācija tirdzniecības punktos noritēs pēc iepriekšēja pieraksta vai brīvā rindā.

Ņemot vērā punktu novietojumu tirdzniecības centrā, vairāki vakcinācijas punkti turpinās darbību, nemainot atrašanās vietu. Citi pārvietoti pie ieejas vai citur tirdzniecības centra āra teritorijā. Daži punkti slēgti, taču tiem atradīs alternatīvu atrašanās vietu, un jau šonedēļ tie sāks darboties, sola NVD Vakcinācijas projekta nodaļā.

Par iespējām saņemt vakcīnu vairāk var uzzināt šeit


Šis raksts ir daļa no Re:Check darba, pārbaudot iespējami nepatiesus vai puspatiesus Facebook ierakstus, attēlus un video. Par Re:Check sadarbību ar Facebook lasiet šeit.

Visus Re:Check rakstus lasi ŠEIT!


Par projektu: Re:Check ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica paspārnē strādājoša faktu pārbaudes un sociālo tīklu pētniecības virtuāla laboratorija. Pārbaudīto faktu vērtējumam izmantojam piecas iespējamās atzīmes un krāsas: patiesība (izteikums ir precīzs un faktoloģiski pierādāms), tuvu patiesībai (apgalvojums ir lielākoties patiess, taču ir pieļautas sīkas neprecizitātes), puspatiesība (apgalvojums satur gan patiesu, gan nepatiesu informāciju, daļa faktu ir noklusēta), drīzāk nav taisnība (apgalvojumā ir kripata patiesības, taču nav ņemti vērā būtiski fakti un/vai konteksts, līdz ar to izteikums ir maldinošs vai ārpus konteksta) un nav taisnība (apgalvojums neatbilst patiesībai, tam nav pierādījumu, izteikuma autors neapzināti maldina vai melo). Vērtējumu piešķir vismaz divi redaktori vienojoties. Ja arī jūs redzat apšaubāmu apgalvojumu, sūtiet to mums uz recheck@rebaltica.com


NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712

Tagad ziedo arī ar Mobilly! Lai to izdarītu, lietotnes ziedojumu sadaļā atrodiet mūsu zīmolu un sekojiet tālākajām norādēm.