Teju četri tūkstoši cilvēku dalījušies ar Facebook ierakstu, kurā kritizēta augstāko Latvijas valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonijas norise. Norādīts, ka telpā atradušies vairāk nekā 50 cilvēki bez sejas maskām. Patiesībā tas ir ļauts, ja telpā pulcējas tikai cilvēki, kas vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19.

Ierakstā teikts:

“Vai ir atcelts Covida dēļ ierobežojums telpā 50 cilvēki? Valsts augstākajā apbalvojuma ceremonijā bijuši- 97. Vai telpās maskas arī ir atceltas? Šodien vēl pa Depo staigāju maskā,  un mikrofonos ziņoja, ka tas esot Valsts noteikts ierobežojums, un maska esot- obligāta…”

Ceremonijā Rīgas pilī 20.augustā 90 cilvēkiem pasniedza augstākos valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga Re:Check rakstiskā atbildē norādīja, ka pasākumā esot piedalījušās tikai personas ar sertifikātu, kas apliecina pārslimošanas vai vakcinācijas faktu.

Pašreiz spēkā esošie ierobežojumi paredz, ka var nelietot sejas masku telpās, kur pulcējas vienīgi Covid-19 pārslimojušie vai vakcinētie, un to apliecina atbilstošais sertifikāts. Sejas maska jānēsā publiskās vietās, kur nekontrolē, vai apmeklētājiem ir sertifikāti, piemēram, sabiedriskajā transportā vai veikalā.

Publiskos pasākumos vakcinētajiem un pārslimojušajiem apmeklētāju skaita ierobežojumu nav. Ja publisko pasākumu ļauts apmeklēt arī tiem, kas saņēmuši negatīvu Covid-19 testa rezultātu, telpās pulcēties var līdz 500 cilvēkiem.


Šis raksts ir daļa no Re:Check darba, pārbaudot iespējami nepatiesus vai puspatiesus Facebook ierakstus, attēlus un video. Par Re:Check sadarbību ar Facebook lasiet šeit.

Visus Re:Check rakstus lasi ŠEIT!


Par projektu: Re:Check ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica paspārnē strādājoša faktu pārbaudes un sociālo tīklu pētniecības virtuāla laboratorija. Pārbaudīto faktu vērtējumam izmantojam piecas iespējamās atzīmes un krāsas: patiesība (izteikums ir precīzs un faktoloģiski pierādāms), tuvu patiesībai (apgalvojums ir lielākoties patiess, taču ir pieļautas sīkas neprecizitātes), puspatiesība (apgalvojums satur gan patiesu, gan nepatiesu informāciju, daļa faktu ir noklusēta), drīzāk nav taisnība (apgalvojumā ir kripata patiesības, taču nav ņemti vērā būtiski fakti un/vai konteksts, līdz ar to izteikums ir maldinošs vai ārpus konteksta) un nav taisnība (apgalvojums neatbilst patiesībai, tam nav pierādījumu, izteikuma autors neapzināti maldina vai melo). Vērtējumu piešķir vismaz divi redaktori vienojoties. Ja arī jūs redzat apšaubāmu apgalvojumu, sūtiet to mums uz recheck@rebaltica.com


NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712

Tagad ziedo arī ar Mobilly! Lai to izdarītu, lietotnes ziedojumu sadaļā atrodiet mūsu zīmolu un sekojiet tālākajām norādēm.