Trīs tūkstoši Facebook lietotāju dalījušies ar ierakstu par ierobežojumu mīkstināšanu Lielbritānijā. Teikts, ka skolēni atsāks klātienes mācības bez maskām. Patiesībā pagaidām bez maskām varēs mācīties tikai bērni līdz 11 gadu vecumam Anglijā.

“Beidziet vienreiz to propogandu. Lielbritānijā skolēni atsāks mācības skolās no 8 marta un bez maskām. LV tikai to vien dara,ka propogandē bailes un melo par citām valstīm.”

Mācības klātienē neatsāk visi skolēni visā Lielbritānijā. No 8.marta skolas pilnībā tika atvērtas Anglijā. Skotijā bērniem no 11 gadu vecuma klātienes mācības notiks tikai daļu laika. Savukārt Velsā plānots, ka visi skolēni varēs atgriezties skolās pēc Lieldienām, tātad aprīlī. 

Nav arī taisnība par maskām. Anglijā klātienē bez maskām mācīsies jaunāko klašu skolēni, raksta vairāki mediji, piemēram, BBC, France24, The New York Times. Taču bērniem no 11 gadu vecuma rekomendēts nēsāt. Turklāt šajā vecumā skolēniem tiks veikti regulāri testi. Sākumā pēc atgriešanās skolā katram skolēnam būs jāveic trīs testi skolā, bet vēlāk ik nedēļu ātrais Covid-19 tests mājās, teikts valdības interneta vietnē.

Jāņem vērā, ka Lielbritānijā no janvāra vidus bijis liels jaunu infekcijas gadījumu skaita kritums – no 881 gadījumiem uz miljonu iedzīvotāju 10.janvārī līdz 88 gadījumiem 8.martā. Latvijā 8.martā bija 308 jauni inficēšanās gadījumi uz miljonu cilvēku.

Inficēšanās gadījumi uz miljonu iedzīvotāju Latvijā un Lielbritānijā

Arī vakcinācijas temps valstī ir ātrāks nekā Latvijā. Tur jau izlietotas 35 devas uz 100 iedzīvotājiem, bet Latvijā – vien četras, liecina Oksfordas universitātes datu projekta Our World in Data apkopotā statistika.


Šis raksts ir daļa no Re:Check darba, pārbaudot iespējami nepatiesus vai puspatiesus Facebook ierakstus, attēlus un video. Par Re:Check sadarbību ar Facebook lasiet šeit.

Visus Re:Check rakstus lasi ŠEIT!


Par projektu: Re:Check ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica paspārnē strādājoša faktu pārbaudes un sociālo tīklu pētniecības virtuāla laboratorija. Pārbaudīto faktu vērtējumam izmantojam piecas iespējamās atzīmes un krāsas: patiesība (izteikums ir precīzs un faktoloģiski pierādāms), tuvu patiesībai (apgalvojums ir lielākoties patiess, taču ir pieļautas sīkas neprecizitātes), puspatiesība (apgalvojums satur gan patiesu, gan nepatiesu informāciju, daļa faktu ir noklusēta), drīzāk nav taisnība (apgalvojumā ir kripata patiesības, taču nav ņemti vērā būtiski fakti un/vai konteksts, līdz ar to izteikums ir maldinošs vai ārpus konteksta) un nav taisnība (apgalvojums neatbilst patiesībai, tam nav pierādījumu, izteikuma autors neapzināti maldina vai melo). Vērtējumu piešķir vismaz divi redaktori vienojoties. Ja arī jūs redzat apšaubāmu apgalvojumu, sūtiet to mums uz recheck@rebaltica.com


NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712

Tagad ziedo arī ar Mobilly! Lai to izdarītu, lietotnes ziedojumu sadaļā atrodiet mūsu zīmolu un sekojiet tālākajām norādēm.