Starptautiskais faktu pārbaudes tīkls (IFCN) ir pozitīvi novērtējis Re:Baltica faktu pārbaudes un sociālo tīklu laboratorijas Re:Check darbu un atzinis to par savu oficiālo dalībnieku. Šo statusu pēc detalizētas izvērtēšanas piešķir IFCN valde, kuras sastāvā ir septiņi pieredzējuši žurnālisti un nozares eksperti no dažādām pasaules valstīm.

Tādējādi Re:Check ir kļuvis par vienu no IFCN 72 dalībniekiem, kas ikdienā pārbauda politiķu, amatpersonu un citu viedokļu līderu izteikumu atbilstību patiesībai, kā arī analizē sociālajos tīklos izplatīto dezinformāciju. IFCN 2015.gadā izveidoja ASV bāzētais žurnālistikas institūts Poynter, lai apvienotu un sniegtu atbalstu faktu pārbaudes platformām dažādās pasaules malās. Visas 72 organizācijas ir apliecinājušas, ka savā darbā ievēro politisko neitralitāti, godīgumu un pārējos profesionālas žurnālistikas standartus. IFCN dalībnieku vidū ir tādas pazīstamas mediju organizācijas kā Politifact un Snopes (ASV), Correctiv (Vācija), FullFact (Lielbritānija) un France 24 (Francija).

Kļūšana par IFCN oficiālo dalībnieku Re:Check dod iespēju pretendēt uz mācību, finansiālu un cita veida atbalstu. IFCN dalībnieka statuss ir viens no priekšnoteikumiem, lai organizācija varētu pieteikties uz Facebook oficiālā faktu pārbaudītāja statusu.

Visus Re:Check rakstus varat atrast šeit: https://rebaltica.lv/recheck/


NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712

Tagad ziedo arī ar Mobilly! Lai to izdarītu, lietotnes ziedojumu sadaļā atrodiet mūsu zīmolu un sekojiet tālākajām norādēm.