Foto: flickr.com/Ljubisa Bojic
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Atbalsti mūs un dalies ar rakstu!

Kas ir ziedotāju melnais zirdziņš, kuri ir ziedotāji rekordisti, kādi ir pētījuma galvenie secinājumi?

– Ziedotāju melnais zirdziņš ir firma Norma-S. Tās vienīgie īpašnieki, plašākai sabiedrībai nezināmie Loze Andrejs un Suveizda Oskars kopā ziedoja 50 000 latu (40 000 – ZZS, 10 000 PLL). Abiem pieder vairākas ar celtniecību saistītas firmas, bet iepirkumos uzvarējusi tikai viena – Norma-S. Pie tam uzvara ir necilā RD Satiksmes departamenta konkursā par lietus notekūdeņu caurules remontu K.Ulmaņa gatvē par nepilniem 100 000 latu.

– Ziedotāji rekordisti ir firmas Tilts pārstāvji Sergejs Gridņevs un Andrejs Popovs, kas Šlesera Reformu partijai un Saskaņai pērn kopā noziedoja 74,659.75Ls. Iegūtā summa iepirkumos gan ir salīdzinoši maza – 7 miljoni latu.

– No visām būvfirmām (1813), kas uzvarēja valsts iepirkumos kopš 2010.gada janvāra, tikai 3% (58) ziedoja politiķiem.

– Starp lielākajiem uzvarētajiem ir valsts lielākās būvfirmas – Binders (77,9 milj.), Skonto Būve (53,6milj.), Arčers (51milj.), ACB (41milj.), RE&RE (40milj.)

– Pētījums rāda, ka nav tieši saskatāmas sakarības starp būvnieku uzvarām konkrētu partiju kontrolētās iestādēs un attiecīgo ziedojumiem politiķiem, kā tas vēl bija pirms pāris gadiem.

– Firmas paralēli ziedo arī labdarībai, kur var saskatīt pateicību pazīmes. Ziedojumus saņem ne tikai dzīves pabērni, bet arī sporta iestādes un baznīcas, kas cieši saistītas ar valdošo varu.

– Būvfirmu pārstāvju ziedojumi pēdējos divos gados veidoja desmit daļu no partiju kasēm, jeb pusmiljonu latu.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Atbalsti mūs un dalies ar rakstu!