Latvijas PEN kluba biedri piešķīruši balvu Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centram Re:Baltica par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā un diskriminēto grupu atbalstīšanā, Pasaules preses brīvības dienā paziņoja klubs. 

Re:Baltica nerimtīgi atbalstījis vārda brīvību, neatkarīgu žurnālistiku, veicinājis sabiedrības medijpratību, atmaskojis varas ļaunprātīgu izmantošanu un korupciju, apkarojis nepatiesas informācijas vai viltus ziņu izplatību Latvijā, projektā RE:CHECK piedāvājot rīku, kas ļauj pārbaudīt faktus un apgalvojumus, kas saistīti ar korona vīrusa pandēmiju pasaulē,” teikts paziņojumā. “Ar publikāciju sēriju par vardarbību ģimenē un filmu “Izdzīvotājas” u.c. filmām un videomateriāliem pievērsis uzmanību ilgstoši noklusētām tēmām, dodot balsi diskriminētai grupai – sievietēm, kas cietušas no vardarbīgām attiecībām, Re:Baltica ir aktualizējis sabiedrības izpratni par varmācību ģimenē, intervējot cilvēkus, kas piedzīvojuši vardarbību bērnībā”.

Latvijas PEN klubs norāda, ka Re: Baltica šobrīd Latvijā nodrošina neatkarīgu, pētniecisko žurnālistiku un ar savu darbu nodrošina demokrātiskas sabiedrības stūrakmeni: vārda brīvību un informācijas brīvu pieejamību visiem.

Latvijas PEN balva tiek piešķirta kopš 2019. gada. Balvai nominantus izvirza Latvijas PEN biedri. Iepriekšējo balvu veidoja Ivars Drulle un to saņēma Lolita Tomsone.

Šogad Latvijas PEN balvas fizisko veidolu un videoklipu veidojusi māksliniece Mētra Saberova. Tajā attēlotie pakāpieni parāda vārda brīvības aizstāvību kā nebeidzamu procesu.


NEATKARĪGAI ŽURNĀLISTIKAI VAJAG NEATKARĪGU FINANSĒJUMU
Ja Jums patīk Re:Baltica darbs, atbalstiet mūs!
Konts: LV38RIKO0001060112712

Tagad ziedo arī ar Mobilly! Lai to izdarītu, lietotnes ziedojumu sadaļā atrodiet mūsu zīmolu un sekojiet tālākajām norādēm.