Novelkot svītru zem Re:Baltica dzīves sestā gada, gribam pastāstīt, ko izdarījām un ko plānojam nākamgad.

1. To pašu, ko parasti. Turpinājām analizēt trūkumus Latvijas izglītības sistēmā, pētot, kā skolās nonāks jaunās mācību metodes un kādi ir riski. Nākamgad pētīsim izglītības kvalitāti Rīgas krievu skolās.Tāpat neatlaidāmies no viltus ziņām un propagandas izpētes, atklājot, kā ar to pelna vietējie un kā internetu piesārņo gan Kremļa slēpti dibināti, gan citādi piesegti draugi.

Naudas atmazgāšanas jomā pirmo reizi strādājām kopā ar franču pētniecisko žurnālu “Mediapart”, kad izrādījās, ka starpnieki starp Marī Le Penas “Nacionālo fronti” un šaubīgām krievu bankām ir latvieši.

Sākām arī jaunu sēriju par Baltijas spiegiem, kas darbojas Krievijas labā – kopā ar Buzzfeed izpētījām, kā Krievija vervē Igaunijas kontrabandistus, bet pārējās daļas ceram pabeigt 2018. gadā.

2. Daudz strīdējāmies.Pateicoties tam, ka valsts pirmo reizi finansēja sabiedriski nozīmīgu mediju saturu, varējām atvēzēties apjomīgam pētījumam par demogrāfiju. Analizējām piecus variantus. Demogrāfijas sēriju domājam turpināt nākamā gada otrajā pusē, ja sameklēsim finansējumu un veidu, kā izskaidrot garlaicīgo, bet ekonomikai vitāli svarīgo terminu “produktivitāte”.

3. Mazliet paaugāmies. Saprotot, ka liela daļa mediju neaizsniegtās auditorijas ir sociālajos tīklos un ir laiks tikpat profesionāli izplatīt, kā radīt savus materiālus, pieņēmām pilnas slodzes darbā sociālo tīklu redaktoru – mūsu brīnumbērnu Loti, kas māk filmēt, montēt, taisīt grafikas, apstrādāt datu masīvus utt. Naudas pietiek gadam. Ja gribat atbalstīt šo virzienu, būsim pateicīgas par ziedojumu.

Kopā ar IT iesācējuzņēmumu Toneboard uzvarējām Google konkursā, veidojot jaunu faktu pārbaudes platformu. 4facts.org pirmais prototips šobrīd ir izstrādē. Ja kāds grib piedalīties prototipa testēšanā, rakstiet!

4. Nedaudz izklaidējāmies. Mēs labi saprotam, ka daļa lasītāju un skatītāju vairs nepatērē tradicionālos medijus (vai ir par jaunu, lai atcerētos kaut ko, kas eksistēja pirms sociālajiem tīkliem), bet mums gribas, lai viņi saprastu, kas valstī notiek. Tāpēc meklējām jaunus veidus, kā tikt pie viņiem: ar īsiem video par iedvesmojošiem skolotājiem, ar stand-up komēdiju par Krievijas viltus ziņām, ar pop-up žurnāliem politiķiem, kafetērijām un bibliotēkām.

5. Un nopelnījām. Kā jau ierasts, ziedojumus un grantus papildinājām ar pašu nopelnīto, pasniedzot medijpratību SSE Riga studentiem. Šobrīd kopā strādājam pie profesionāļu MBA programmas mediju menedžmentā, jo svarīgi ir ne tikai izpētīt un uzrakstīt, bet arī atrast veidus, kā to finansēt un kā noturēt cilvēku uzticību un uzmanību.

Par to mēs jums, Re:Baltica kopiena, esam pateicīgas. Palieciet ar mums nākamgad, lasiet un izplatiet, atbalstiet ar padomu un ziedojumu, un mēs darīsim to, ko protam – godīgi pētīsim lietas, kas ir svarīgas mums visiem.

Ja Jums ir kādi ieteikumi, atziņas vai pārdomas, droši rakstiet! Veiksmīgu un radošu 2018. gadu!


Pieraksti draugu Re:Baltica vēstkopai!