Video sērijā “21. gadsimta skola” Re:Baltica, sadarbībā ar Swedbank Latvia un Red Dot Media, parādīs septiņu Latvijas skolotāju labās prakses piemērus, mācību procesu vadot mūsdienīgi, pārdomāti un jēgpilni. Lasi tālāk, lai skatītu visus video!


Lai iemācītos, ir jāprot uzvesties! Par Lielvārdes vidusskolas dabaszinību skolotāju Kārli Greitānu un prasmi uzvesties.


Kā Jelgavas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ance Jaks savos skolēnos attīsta uzņēmējspēju un jaunradi.

Lai interesanti iemācītu gramatiku, skolotājas Ances stundās skolēni veido avīzi, kur katram skolēnam ir savs amats – “žurnālists”, “mākslinieks”, “sabiedrisko attiecību speciālists” utt. Tas viss notiek “parastās” latviešu valodas stundās. Ances mērķis – runājot par Raini un komatiem, attīstīt arī tādas prasmes, kā radošums un uzņēmējspēja.


Mācīt matemātiku, strādājot grupās un veidojot prezentācijas par apgūto? To var! Salaspils 1. vidusskolas matemātikas un ekonomikas skolotājs Kristaps Zaļais savu darbu organizē tieši tā, un vēl aicina skolēnus sasaistīt stundas vielu ar piemēriem no dzīves.

Šādu stundu sagatvošana prasa vairāk laika no skolotāja, bet Kristaps saka – tas ir tā vērts.


Rīgas Juglas vidusskolas dabaszinību un bioloģijas skolotāja Ramona Urtāne rīko vecāku mācīšanās dienas – vecāki, brāļi un māsas nāk uz skolu, un skolēni skaidro viņiem noteikto vielu, mācoties paši. Vecāki priecājas par iespēju mācīties kopā ar saviem bērniem – Ramona atceras, ka kāds tēvs sācis raudāt, ieraugot savu dēlu vecāku mācīšanās dienā.


Ventspilī jau vairākus gadus skolotāji vēro viens otra stundas un sniedz saviem kolēģiem godīgus vērtējumus un ieteikumus par darbu.

Vairāk par matemātikas un informātikas skolotājas/metodiskās konsultantes Lienītes Zorģes un citām labajām Ventspils skolu praksēm var lasīt arī mūsu rakstā “Lemberga kursos jāpiedalās”.


“Vai tu saprati?” Ventspils Centra sākumskolas skolotāja Inese Sorokina saviem otrklasniekiem liek pacelt īkšķīšus, lai parādītu, vai viņi ir sapratuši jauno mācību vielu.


Lai bērni labāk apgūtu mācību vielu, Ventspils 6. vidusskolas skolotāji ik mēnesi rīko kopīgas apspriedes par skolēnu sekmēm un savā starpā saskaņo mācību metodes, kas piemērotas konkrētajai klasei.