1% turīgāko valsts iedzīvotāju mēnesī uz mājsaimniecību nopelna 3018,88 Ls, turpretī 90% mājsaimniecību ienākumi ir 425,11 Ls.

Šī infografika parāda ienākumu atšķirību starp Top 1% un Top 10 % Latvijas bagātāko mājsaimniecību un atlikušajiem 90% visas Latvijas sabiedrības. Top 1% bagātākie Latvijas iedzīvotāji vidēji nopelna septiņas reizes vairāk nekā pārējie 90%. Jāņem vērā, ka šie rezultāti ir balstīti uz oficiāli pieejamiem datiem, kas varētu būt neprecīzi, jo Latvijā ir augsts ēnu ekonomikas līmenis (ap 30%). Līdz ar to var izdarīt pieņēmumu, ka liela daļa sabiedrības slēpj savus patiesos ienākumus. Saskaņā ar Eurostat datiem, Latvijā ir augstākā ienākumu nevienlīdzība (jeb GINI koeficents) Eiropas Savienībā.

Grafika parāda, ka patreizējā valdības realizētā nodokļu politika tikai veicinās sociālās nevienlīdzības palielināšanos. Iepriekš valdība solīja palielināt neapliekamo minimumu no 45 uz 90 latiem mēnesī, kā arī palielināt neapliekamo minimumu par apgādājamiem no 70 līdz 100 latiem mēnesī. Vienlaikus valdība plānoja samazināt Iedzīvotāju ienākuma nodokli no 25% līdz 20%. Gala rezultātā valdība nolēma samazināt tikai ienākuma nodokli, kas nozīmē, ka GINI koeficents būtiski pieaugs no 0,344 uz 0,3515, jo lielākie ieguvēji no šīm izmaiņām būs vidusslānis un turīgie sabiedrības iedzīvotāji.

Diagramma rāda kā valdības pieņemtās nodokļu izmaiņas ietekmēs mājsaimniecības ienākumus kvintīlās (jeb piektdaļas sabiedrības). Kā liecina sarkanā līnija, 20% nabadzīgāko mājsaimniecību gūs niecīgu labumu no paredzētā nodokļu samazinājuma, turpretī 20% bagātāko mājsaimniecību ienākumi pieaugs par 5%. Ierosinātais, bet noraidītais neapliekamā minimuma palielinājums un papildus neapliekamā minimuma par apgādājamiem pielikums pārsvarā būtu ieguvums cilvēkiem ar zemiem ienākumiem un vidusšķirai. Neviena no šīm nodokļu izmaiņām neuzlabotu dzīvi patiešām nabadzīgajiem iedzīvotājiem. Viņu lielākais atspaids līdz šim bija garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsts, ko saņēma cilvēki, kam mēneša ienākumi bija mazāki kā 45 lati. Tagad valdība šo likmi samazinājusi līdz 35 latiem mēnesī.