“Latvijā pazuda 8 miljoni eiro.” Šādiem vārdiem iesākts ieraksts Facebook grupā Latvijas Strādnieku Fronte. Ierakstā norādīts, ka martā valdība piešķīra šo naudu mediķu piemaksām, bet neviena slimnīca tās nesaņēma, un tika secināts, ka mediķi tā arī “nesaņēma piemaksas par savu pašaizliedzīgo darbu”. Tomēr Re:Check pārliecinājās, ka tā ir puspatiesība – atbildīgā ministrija kavējās ar kompensāciju pārskaitīšanu, taču astoņi miljoni nekur nav pazuduši. Turklāt aptuveni pusē slimnīcu mediķi piemaksas saņēma laikus, jo slimnīcas tās izmaksāja no saviem līdzekļiem, vēlāk saņemot kompensāciju no valsts budžeta.